30.4. 8.kolo Ježník Run 16/17, Rozhledna

Aprílové počasí se poslední dubnový den umoudřilo a my jsme tak měli jistotu, že bláta na trati už nepřibude. Příjemné nedělní dopoledne se neslo v duchu sportovních výkonů všech úrovní a věkových kategorií. Premiéru si na dubnovém Ježník Runu zaběhlo 14 sportovců z 29 celkem a věřím, že se jim u nás na kopci líbilo. Dětská kategorie se taky slušně naplnila, když dorazilo 5 holek a 2 kluci, ať už po svých, v nosičce nebo v kočárku. Post nejmladšího účastníka od dubnového kola drží Béďa Fulnek, který začne jásat až tak za 6 let, kdy půjde do první třídy a teprve si uvědomí, kdeže ho to mamka každou poslední neděli v měsíci v posledních letech furt tahá po lese J

Premiéru na trati Rozhledna si odbyl Kryštof Škurek a ve svých 13 letech se neztratil ani mezi staršími a zkušenějšími běžci. Celkově se umístil na 5. místě s časem 21:32, což je slušný čásek na kilásek J
Eliška Cigánková z Úvalna už tuto trať zná z 2. kola Ježník Runu. Ve srovnání s časem, kterého tehdy dosáhla, se v dubnu zlepšila o více než 2 minuty. Je ji 11 let, mezi ženami se umístila na 5. místě a porazily ji jen starší běžkyně. Necelou minutu za Eliškou do cíle doběhla 7 letá Sofie s maminkou. Turistickým tempem trať zdolala 2 letá Jasmínka, která asi občas využila povolené pomoci tatínkovy náruče. Celou trasu zdolala i Eliška Došlíková (6 let), na které bylo v cíli vidět, že si závod opravdu užila. Zúčastnila se i malá Eliška (1 rok) s maminkou Martinou.

Podruhé na Ježník Run zavítala Eva Hlaváčová (Krnov), která po minulém 2. místě, tentokrát vyhrála časem 22:08. V závěsu se do cíle přihnala Eva Žaloudíková (Skrbovice), která si vylepšila osobní rekord na 22:26. Náročnost tratě přes Rozhlednu si vyzkoušela i Kristýna „Kiki“ Veitová (Vsetín) a dokončila především s úsměvem, což je důležité. Čtvrtou ženou v pořadí byla Jana Bujoková (Krnov) a pátou Eliška Cigánková, o které jsem psal výše.

V mužích známe na této trati od prosince jen jednoho vítěze a tím je Lukáš Wasserbauer (Opava). Každým závodem posouvá osobní a traťový rekord, který má po dubnovém kole hodnotu 17:24. Co se týká trasy Rozhledna, tak tady zatím nenašel přemožitele.(Pro mě je to výzva, abych se příště postavil na start také!! J A co ty?!).  Nejblíže Lukášovi byl Tomáš Sedláček (Krnov), čas 18:02. Třetí místo si vyběhl Viktor Škurek (Brantice), 18:57. Pod dvacet minut se konečně dostal i Honza „Persil“ Tesař.

A příště? Příště se sejdeme na Tornádu. 28. května v 9:30 na startovní čáře.

27 Fulneková Radka DNF
28 Minariková Martina DNF
29 Minariková Eliška  1 rok DNF

Rozhledna

Kde končí silnice, tam je start trasy nazvané Rozhledna. V první polovině trať většinou stoupá a zavede Tě až na vrchol Vyhlídka, kde od roku 2001 stojí 17,5 m vysoká dřevěná vyhlídková věž. Odtud je to už převážně z kopce. Po lesní cestě, kudy kdysi vedla sáňkařská dráha, seběhneš do obydlené části Ježníku, následuje 150 m dlouhý úsek po silnici a opět na lesní cestu. Z tohoto místa je to...