O nás

Jako malý prcek jsem se s rodiči přestěhoval do Krnova, konkrétně na Ježník. Tím se mi naskytly ideální podmínky pro sportování v krásné přírodě. Jako první mě zaujal orientační běh a ten mě provází celým životem. Většina minulých i současných sportovních aktivit, které provozuji, mají základ právě v orienťáku. Horský orientační běh, Rogaining, přírodní víceboj (Jesenický tvrďák), horský maraton nebo triatlon.

Příroda je největší tělocvična. Ježnické lesy a stezky mi poskytovaly tréninkový prostor mnoho let. Po studiu na vysoké škole v Ostravě jsem se vrátil do Krnova a cítil potřebu Ježníku něco vrátit. Rozhodnul jsem se jej propagovat jako ideální prostředí pro provozování sportovních a rekreačních aktivit.

Základní myšlenka, pořádat na Ježníku závod, se v mé hlavě zrodila při ročním pobytu v Anglii. Tam je tento koncept závodu pro veřejnost velice rozšířený a mezi sportovci oblíbený. A tak jsem počátkem roku 2016, po návratu ze zahraničí, začal myšlenku uvádět do reality.
Vznikla tak skupina Sport pro Krnov, pod jejímž jménem organizuji Ježník Run.

Děkuji Klubu orientačních sportů Krnov za materiální podporu a cenné rady, Středisku volného času Méďa za materiální podporu a Romanovi s Honzou z Anderle Studia za poradenství v oblasti marketingu a tvorbu tohoto webu.