29.12. 3.kolo Ježník Run 4, Ozón

Před startem posledního Ježník run v roce 2019 bylo na parkovišti celkem husto, 28 běžeckých nadšenců včetně rodin s dětmi se sešlo užít si zasněženou trasu přes vrchol rozhledny, mnozí z nich poprvé. Menší šok způsobil některým závodníkům Jirka Ikonomidis, který na rozhledně vytáhl z batůžku čaj a plaskuli a jal se nabízet občerstvení, čímž se propadl na chvost startovního pole a cenné prvenství získal přespolní Marek Ryška (18:43). Mirek Pavlík (19:04) doběhl jako druhý. Třetí místo uhájila pro Krnováky Hanka Bednarčíková (19:27), kterou těsně stíhal Pavel Kašpařík (19:38). Další šikovné běžkyně byly Tereza Ručkayová (20:54) s pejskem, Lenka Okapalová (27:04), Marie Žaloudíková (29:01), i juniorka Anežka Bezděková (33:04).
Svou slavnou závodní kariéru obnovil ve slušném čase Nikos Stefanidis (21:18), pro kterého to byl první závod od roku 1983. Všem zúčastněným děkujeme a přejeme vše nejlepší do dalšího nejen běžeckého roku.

Rozhledna

Kde končí silnice, tam je start trasy nazvané Rozhledna. V první polovině trať většinou stoupá a zavede Tě až na vrchol Vyhlídka, kde od roku 2001 stojí 17,5 m vysoká dřevěná vyhlídková věž. Odtud je to už převážně z kopce. Po lesní cestě, kudy kdysi vedla sáňkařská dráha, seběhneš do obydlené části Ježníku, následuje 150 m dlouhý úsek po silnici a opět na lesní cestu. Z tohoto místa je to...