Krnovský přebor v krosovém běhu

Krnovský přebor v krosovém běhu by napříště mohl dostat přezdívku „Polární“. I když byl zahajovací ročník ovlivněn silnými mrazy, které ten den panovali, jeho účastníci se s extrémními podmínkami popasovali na výbornou.
Čerstvě napadaný sníh pokrýval trať po celé její délce a běh velmi ztěžoval. Přesto se historicky prvnímu závodníkovi, který protnul cílovou pásku Krnovského přeboru, podařilo zdolat trať dlouhou 9,6 km s převýšením 330 m pod 50 minut. Zvítězil 14 letý David Špok v čase 48:35, 20 sekund za ním doběhl Viktor Škurek (48:57). Jedinou ženou na startu byla Veronika Kozlíková (58:22), která s tratí bojovala velmi statečně. Tito tři byli jediní účastníci mrazivého závodu.

Odkaz na trasu : Krnovský přebor

Pořadí Jméno Čas
1 Špok David (14 let) 48:35
2 Škurek Viktor 48:57
3 Kozlíková Veronika 58:22

Galerie trasy

Rozhledna

Kde končí silnice, tam je start trasy nazvané Rozhledna. V první polovině trať většinou stoupá a zavede Tě až na vrchol Vyhlídka, kde od roku 2001 stojí 17,5 m vysoká dřevěná vyhlídková věž. Odtud je to už převážně z kopce. Po lesní cestě, kudy kdysi vedla sáňkařská dráha, seběhneš do obydlené části Ježníku, následuje 150 m dlouhý úsek po silnici a opět na lesní cestu. Z tohoto místa je to...
Čti více →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *